LENOVO P3 ULTRA G2 U9-285K/32GB/1TB SSD/RTX A1000 8GB/WLAN/W11P/3OS
2301,45 € + ALV
LENOVO P3 ULTRA G2 U9-285K/32GB/1TB SSD/RTX A1000 8GB/WLAN/W11P/3OS
Laost otsas
Kirjeldus
Lenovo ThinkStation P3 Ultra Gen2 on pienen kokoluokan, mutta ison suorituskyvyn tehotyösema. Se on suunniteltu alusta alkaen tukemaan ammattitason komponenttien vakaata toimintaa yhteistyössä NVIDIAn ja Intelin kanssa. Rungon koko on pienentynyt jopa puolella perinteiseen SFF koteloon verrattuna. Huipputehokkaat Intel Core Ultra Series 2 -suorittimet ja NVIDIA ammattinäytönohjaimet pysyvät viileänä uudistuneen kaksipuoleisen emolevyn ja edistyneen ilmanvirtauksen ansiosta tilavuudeltaan kuitenkin vain 3.9 litran kotelossa. Baseboard Management Controller (BMC) etähallintaoptio ja 3U räkkiasennussarja tekevät siitä erinomaisen valinnan myös räkkiasennettavaksi backend laitteeksi.
P3 Ultra on nyt myös entistä monipuolisemmin laajennettavissa jopa kolmen PCIe laajennuspaikan ansiosta räätälöitynä tehdastilauksena. Lisätietoja laajennusvaihtoehdoista ja hinnoittelupyynnöt F9 Lenovo tiimiltä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro
- Intel® Core? Ultra 9 285K
- 8 P-core Base 3.7, Max 5.5GHz
- 16 E-core Base 3.2, Max 4.6GHz
- 36MB Intel Smart Cache
- Base Power 125W
- Intel AI Boost NPU
- Intel vPro Enterprise hallinta
- Piirisarja Intel W880
- Keskusmuisti 32GB DDR5 5600MHz SODIMM (1x32GB)
- Maksimimuisti 96GB (2x48GB) DDR5-5600 SODIMM tai 128GB (2x64GB) DDR5-6400 CSODIMM
- yksi vapaa SODIMM paikka
- Intel Graphics
- NVIDIA® RTX A1000 8GB
- 1TB SSD M.2 2280 PCIe Gen 4×4 Performance NVMe Opal (Gen5 slot)
- Kaksi vapaata PCIe Gen 4×4 M.2 paikkaa emolevyllä
- NVMe RAID 0/1/5 tuki
- Intel I219-LM Gigabit Ethernet
- Intel® Wi-Fi® 7 BE200, 802.11be 2×2 + BT5.4
- Näyttöliitännät: 3x DisplayPort 1.2 (Intel graphics) + 4x MiniDP (NVIDIA)
- Etupaneelin liitännät: 2x USB-C 3.2 Gen2x2, 1x USB-A 3.2 Gen2, 3.5mm audio combo
- Takapaneelin liitännät: 4x USB-A 3.2 Gen2, 1x RJ45
- Ei vapaita PCIe laajennuspaikkoja
- USB näppäimistö ja optinen hiiri
- Kensington turvalukko (3 x 7mm)
- Ulkoinen 330W Slim Tip virtalähde
- Mitat 87 x 223 x 202 mm
- Paino 3.6 kg
- MIL-STD-810H testattu
- Perustakuu 3v. on-site, ensimmäinen vuosi Premier
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ENERGY STAR® 9.0, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Lisainfo
| Kaal | 6,4 kg |
|---|---|
| Mõõtmed | 49,4 × 29,2 × 20,8 cm |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 515 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 297.2 |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 16 |
| Näytönohjain perhe | Intel Graphics |
| Display porttien määrä | 3 |
| Muistipaikat | 2 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Liitännät | Audio (3.5mm), DisplayPort, Ethernet (RJ-45), USB-A, USB-C |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 9 |
| Prosessoriytimien määrä | 24 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Langaton verkkoyhteys (WLAN) | Kyllä |
| Näytönohjain | NVIDIA RTX A1000 8 Gt |
| Tallennuskapasiteetti | 1 TB SSD |
| Muistikapasiteetti | 32 GB |
| RAID-ohjain | Ei |
| Muistin enimmäismäärä | 128 GB |
| Optinen asema | Ei |
| SSD-levyn tyyppi | M.2 PCIe NVMe |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Vapaat muistipaikat | 2 |
| Emolevyn piirisarja | Intel W880 |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 9 285K (Max. 5.70GHz, 36M, 24C) |
| Virtalähde, W | 330 |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 87 x 223 x 202 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Tuotteen paino, g | 3600 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 5 |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Muistin tyyppi | DDR5 |
| Intel Smart Cache, MB | 36 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 5.70 |
| Muistin nopeus, MHz | 5600 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| USB-C (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Intel vPro | Kyllä |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 8 |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |











