LENOVO L14 G6 U7-255U/14WUXGA/32GB/1TB/W11P/3OS
1390,05 € + ALV
LENOVO L14 G6 U7-255U/14WUXGA/32GB/1TB/W11P/3OS
Laost otsas
Kirjeldus
Lenovo ThinkPad L14 G6 on erikokoisten yritysten sekä julkishallinnon luotettava työjuhta. Kirkas 400nits 16:10 kuvasuhteen näyttöpaneeli tuo ruudulle lisää hyödyllistä pystykorkeutta ja tekee nykyaikaisesta hybridityöstä entistäkin tuottavampaa. ThinkPad L14 G6 liitinpatteristosta
löytyy peräti viisi erilaista USB-liitintä lisälaitteita varten. Lisäksi laitteesta löytyy vapaat laajennuspaikat sekä keskusmuistille että 4G LTE modeemille. Suorittimeen sulautetun Intel® AI Boost tekoälykiihdyttimen ansiosta laite tukee useita AI-kehitysrajapintoja sekä kykenee ajamaan tekoälysovelluksia paikallisesti tehokkaammin. Kätevän pikalataustoiminnon ansiosta akku latautuu täyteen lähes tunnissa. Kokonaisuuden kruunaa kolmen vuoden on-site perustakuu.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Näyttö 14″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits 60Hz
- Suoritin Intel Core Ultra 7 255U (12C/14T/12MB)
- Suorittimessa 2xP-core 2/5.2GHz, 8xE-core 1.7/4.2GHz ja 2xLPE core 0.7/2.4GHz
- NPU Intel® AI Boost, max. 12 TOPS
- Infrapunakamera 5.0MP ja Privacy Shutter suoja
- Keskusmuisti 1x32GB DDR5 5600MHz
- Keskusmuistia max. 64GB (2×32), yksi vapaa paikka
- Levy 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal2.0
- Näytönohjain integroitu Intel Graphics
- Dolby Atmos 2x2W stereokaiuttimet
- LAN 100/1000M Gigabit Ethernet
- WLAN Intel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2×2 ja Bluetooth 5.3
- WWAN 4G LTE päivitettävissä optiona, Nano-SIM tuki
- Taustavalaistu ThinkPad näppäimistö
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xThunderbolt 4, 2xUSB-A 3.2, 1xUSB-A 2.0, RJ-45, 1×3.5mm audio combo
- Sormenjälkilukija, Smart Card Reader ja TPM 2.0 turvasiru
- Kensington Nano turvalukkopaikka (2.5x6mm)
- Sisäinen 57Wh Li-Ion akku
- Mukana 65W USB-C laturi, tuki pikalataukselle
- Perustakuu 3v. Standard On-Site
- Premier NBD on-site tukitaso hankittava optiona
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Paino 1.38kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ENERGY STAR® 9.0, EPEAT? Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Lisainfo
| Kaal | 2,48 kg |
|---|---|
| Mõõtmed | 46 × 8,4 × 28,5 cm |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 153.9 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 180 |
| Muistipaikat | 2 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Liitännät | Audio (3.5mm), Ethernet (RJ-45), HDMI, USB-A, USB-C |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Smart Card -lukija | Kyllä |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| Telakointi | Thunderbolt |
| Muistin enimmäismäärä | 64 GB |
| Tuotteen paino, g | 1380 |
| Optinen asema | Ei |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Bluetooth | Kyllä |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Muistin tyyppi | DDR5 |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 5.3 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 313.7 x 226 x 11.39 – 17.31 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 57 |
| Virtalähde, W | 65 |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Muistin nopeus, MHz | 5600 |
| Wi-Fi | Kyllä |
| WLAN tyyppi | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Näytönohjain perhe | Intel Graphics |
| WLAN antennit | 2×2 |
| Intel Hyper Threading | Kyllä |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| Vapaat muistipaikat | 2 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold, Energy Star 9.0, ErP, RoHS compliant |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 2 |
| Thunderbolt porttien määrä | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 2 |
| Muistikapasiteetti | 32 GB |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 7 |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 7 255U (Max. 5.20GHz, 12M, 12C) |
| Prosessoriytimien määrä | 12 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 5.20 |
| NPU | Kyllä |
| Tallennuskapasiteetti | 1 TB SSD |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |











