ELOAD 1X16A 3,7KW LATAUSLAITE
150,00 € + ALV
ELOAD 1X16A 3,7KW LATAUSLAITE
100 laos
Kirjeldus
eLOAD P1 5m kaapelilla -sähköauton latauslaite, Suko 1×16 A, 3,7 kW, Type2. Pieni, kevyt ja liikuteltavissa oleva eLOAD-latauslaite soveltuu lataukseen niin kotona kuin matkalla. Latauslaitteessa on Type2-pistoke ja maksimissaan 3,7 kW latausteho.
Latauslaite liitetään suoraan perinteiseen Suko-pistorasiaan, joten kiinteää asennusta ei tarvita. Latauslaitteen teho on säädettävissä välille 1,8-3,7 kW. Latauslaite tukee myös ajastettua latausta (viivästystoiminto 1-10 h). Laite on myös kätevä ottaa matkalle mukaan ja kestävä kuori takaa pitkän käyttöiän.
Varmistathan käytettävän pistorasian ja kytkentöjen soveltuvuuden jatkuvaan lataukseen. Epävarmoissa tilanteissa latausteho kannattaa laskea 8 ampeeriin ja varmistaa latauksen turvallisuus.
- Ei vaadi sähkoöasennusta ? liitetään suoraan Suko 1×16 A / 230 V -pistorasiaan
- Pieni, kevyt ja liikuteltava latauslaite mahdollistaa monipuolisen käytön
- Latausteho on säädettävästi välille 1,8 ? 3,7 kW (8, 10, 13, 16 A)
- Ajastettu lataus, viivästys toiminto 1-10 h
- Type B vikavirtasuojaus
- Informatiivinen näyttö
- Suunniteltu Pohjoismaisiin olosuhteisiin
- Laitteen käyttölämpötila -30 °C ? +50 °C
- Turvallinen ? sertifioitu ja CE-merkitty
- Latausmenetelmä: Mode 2
- Laturin luokka: AC-lataus
- Ajoneuvoliitin: Type 2
- Verkkovirtaliitin: SUKO 1×16 A
- Suko-Type2-kaapelin kokonaispituus n. 5 m
- Vaiheiden määrä: 1-vaiheinen
- Jännite: 230/400 V
- Latausvirta: 8, 10, 13, 16 A
- Latausteho: 1,8-3,7kW
- Kotelon väri: musta
- IP-luokka: IP65 latausboksi ja IP54 Type2 latauspää
Lisainfo
| Kaal | 2,76 kg |
|---|---|
| Mõõtmed | 40 × 38 × 12 cm |
| Lyhyt yhteenveto | eLOAD P1 5m kaapelilla -sähköauton latauslaite, Suko 1×16 A, 3,7 kW, Type2. Pieni, kevyt ja liikuteltavissa oleva eLOAD-latauslaite soveltuu lataukseen niin kotona kuin matkalla. Latauslaitteessa on Type2-pistoke ja maksimissaan 3,7 kW latausteho. |
| Kaapelin pituus, m | 5 |
| Verkkovirtaliitäntä | SUKO 1 x 16 A |
| Vaiheiden lukumäärä | 1 |
| Jännite (V) | 230/400 |
| Latausvirta (A) | 8, 10, 13, 16 |
| Latausteho, W | 1800-3700 |
| Väri | Musta |
| IP-luokitus | IP65 / IP54 |
| Käyttölämpötila, °C | -30 ~ +50 |
| Tuotteen korkeus, mm | 65 |
| Tuotteen pituus, mm | 225 |
| Tuotteen leveys, mm | 95 |
| Tuotteen paino, kg | 2.1 |
| Pakkauksen sisältö | Tietoset eLOAD -latauslaite, Kantopussi, Ohjekirja |
| Alkuperämaa | TAIWAN |







