DELL PRO MAX TOWER T2 U7-265/16GB/512SSD/W11P/3BW
1716,35 € + ALV
DELL PRO MAX TOWER T2 U7-265/16GB/512SSD/W11P/3BW
22 laos
Kirjeldus
Dell Pro Max Tower T2 on uusi täysikokoinen tehotyöasema, joka yhdistää huipputason suorituskyvyn, modulaarisen suunnittelun ja edistyneet tekoälyominaisuudet. Se on suunniteltu erityisesti vaativaan ammattikäyttöön, kuten suunnitteluun, data-analytiikkaan ja sisällöntuotantoon. Ensiluokkaisen laskentatehon takana ovat Intel Core Ultra -suorittimet, joissa on integroidut tekoälykiihdyttimet (NPU) ja rajaton Turbo-tila jopa 125 watin teholla.
Kotelo on tilavuudeltaan 32 litraa ja mahdollistaa erinomaisen laajennettavuuden. Laite tukee jopa 128 Gt ECC-muistia, useita NVMe Gen4/Gen5 SSD-asemia sekä tehokkaita Nvidia RTX Ada -sarjan näytönohjaimia. Tämä tekee siitä ykkösvalinnan organisaatioille, jotka vaativat sekä laskentatehoa että laajaa liitettävyys- ja hallittavuustukea.
Turvallisuusominaisuudet ovat alan huippua: laitteessa on TPM 2.0 -moduuli, BIOSin manipuloinnin tunnistus, SafeID sekä valinnaiset lukittavat paneelit. Dell Pro Max Tower T2 tukee myös hallittavuutta Intel vPro -teknologialla sekä Dellin omilla hallintatyökaluilla, kuten Dell Command Suite ja Dell Management Portal.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Suoritin: Intel Core Ultra 7 265 (20 ydintä, 20 säiettä, 30 Mt, max 5.3 GHz, NPU, vPro)
- Muisti: 16 Gt DDR5 UDIMM, 5600 MT/s (non-ECC) (1/4)
- Tallennustila: 512 GB SSD (M.2 2280), PCIe Gen4 x4
- Näytönohjain: Intel Graphics (Integroitu)
- Käyttöjärjestelmä: Windows 11 Pro (englanti, tanska, suomi, norja, ruotsi)
- Virtalähde: 1500 W (80 Plus Platinum)
- Mitat (K x L x S): 387 x 187.7 x 438 mm
Liitännät (etu- ja takapaneelit):
- 2x USB-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps) (yhdessä PowerShare) (edessä)
- 1x USB-C 3.2 Gen 2 (10 Gbps) (edessä)
- 1x USB-C 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps) (PowerShare) (edessä)
- 1x Universaali ääniliitäntä (3.5mm) (edessä)
- 1x USB-C 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps) (takana)
- 2x USB-A 3.2 Gen 2 (10 Gbps) (takana)
- 2x USB-A 2.0 (SmartPower) (takana)
- 1x Ethernet (RJ45) (1Gbps) (takana)
- 2x DisplayPort 1.4a (HBR3) (takana)
Laajennettavuus:
- 4x DDR5 UDIMM (max. 128 Gt) (1/4 käytössä)
- 2x M.2 2230/2280 SSD (Gen5) (1/2 vapaa)
- 1x M.2 2230/2280 SSD (Gen4) (vapaa)
- 3x SATA 3.0 (3.5? HDD) (3/3 vapaa)
- 1x SATA 3.0 (Optinen asema) (vapaa)
- 1x PCIe PEG full-height (Gen5) x16 (vapaa)
- 1x PCIe full-height, half-length (Gen3) x4 (suljettu pää) (vapaa)
- 1x PCIe full-height, full-length (Gen4) x4 (vapaa)
- 1x PCIe full-height, full-length (Gen3) x4 (vapaa)
Turvallisuus:
- TPM 2.0 (Intel PTT)
- BIOS SafeGuard, Secure Boot, BIOS Salasana
- Sisäinen rungon tunkeilukytkin
- Kensington-lukituspaikka
Toimitussisältö: Sisältää näppäimistön ja hiiren (MS116 & KB216, nordic ? musta)
Takuu ja palvelu: 3 Vuoden Dell NBD Basic Warranty -on-site varaosatakuu, vasteaika seuraava työpäivä.
Lisainfo
| Kaal | 15,95 kg |
|---|---|
| Mõõtmed | 58,5 × 50 × 36 cm |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 145 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 406 |
| Liitännät | Audio (3.5mm), DisplayPort, Ethernet (RJ-45), USB-A, USB-C |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 7 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| RAID-ohjain | Ei |
| SSD-levyn tyyppi | M.2 PCIe |
| Virtalähde, W | 1500 |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 187.7 x 438 x 387 |
| Muistin tyyppi | DDR5 |
| Muistin nopeus, MHz | 5600 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| USB-C (USB 3.2) porttien määrä | 3 |
| USB-A (USB 2.0) porttien määrä | 2 |
| Display porttien määrä | 2 |
| Kaapelilukon aukko | Kensington |
| Muistipaikat | 4 |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Silver, Energy Star, TCO Certified |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Asennuskielivaihtoehdot | Englanti, Norja, Ruotsi, Suomi, Tanska |
| Prosessoriytimien määrä | 20 |
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Muistikapasiteetti | 16 GB |
| Vapaat muistipaikat | 3 |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 7 265 (Max. 5.30GHz, 30M, 20C) |
| NPU | Kyllä |
| Emolevyn piirisarja | Intel W880 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 8 |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 12 |
| Langaton verkkoyhteys (WLAN) | Ei |
| Optinen asema | Ei |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Lyhyt yhteenveto | <p><b>Dell Pro Max Tower T2</b> on uusi täysikokoinen tehotyöasema, joka yhdistää huipputason suorituskyvyn, modulaarisen suunnittelun ja edistyneet tekoälyominaisuudet. Se on suunniteltu erityisesti vaativaan ammattikäyttöön, kuten suunnitteluun, data-analytiikkaan ja sisällöntuotantoon. Ensiluokkaisen laskentatehon takana ovat Intel Core Ultra -suorittimet, joissa on integroidut tekoälykiihdyttimet (NPU) ja rajaton Turbo-tila jopa 125 watin teholla.</p> |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 4 |
| Alkuperämaa | PUOLA |








